В Україні набув чинності новий порядок видачі дозволів на міжнародні автоперевезення

В Україні набув чинності новий порядок видачі дозволів на міжнародні автоперевезення

16 жовтня 2015 року набули чинності нова редакція Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту затверджений наказом Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 № 362 (зареєстровано в Мін'юсті 30.09.2015 за №1161/27606) і Зміни до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 № 363 (зареєстровано в Мін'юсті 30.09.2015 за №1161/27607).

Відтепер усі процеси, пов'язані з видачою дозволів, будуть максимально відкриті, рішення комісії з прийняття документів та комісії з розподілу дозволів Європейської Конференції Міністрів Транспорту будуть публікуватися на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України. Для перевізників зменшаться фінансові ризики і тиск з боку органів влади, що дозволить досягти максимальної легалізації роботи та підвищення рівня конкуренції між учасниками ринку.

З метою неупередженого розподілу дозволів серед автомобільних перевізників Міністерство інфраструктури України ще в лютому 2015 відмовилося від так званого "резерву" дозволів, який раніше становив 2% від загальної кількості. Тепер це закріплено документально.

У новій редакції Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту повністю скасовується поняття "квоти перевізника". Разові дозвільні документи будуть видаватися за фактом прибуття автомобіля в пункт їх видачі незалежно від того, скільки перевізник використовував їх до цього. Інформація ж про залишки таких дозволів буде доступна в онлайн-режимі на постійній основі. Крім цього, до складу комісії з розгляду питань, пов'язаних з оформленням та видачею дозволів, будуть включені представники громадськості.

Нововведення передбачають також введення більш ліберального підходу до процедури подання документів на отримання дозволів ЄКМТ на міжнародні автомобільні перевезення. Для забезпечення більш ефективної роботи комісії з їх розподілу встановлюються більш ранні терміни подання документів для участі в конкурсі з отримання дозволів ЄКМТ: з 1 жовтня по 1 листопада (у 2015 році цей термін продовжено до 20 листопада). Перевізникам, які допустили помилку в даних або подали не всі необхідні документи по певній позиції, надається можливість продовжувати брати участь у конкурсі по інших позиціях.

Разом з цим, зміни передбачають можливість участі в конкурсі лише перевізників-власників транспортних засобів, або таких які використовують транспортні засоби на правах лізингу, що виключає будь-які махінації недобросовісних перевізників з орендованими транспортними засобами.